Z KIM I O CZYM JEST PODCAST

 
Charyzma to rozwój, a ten podcast to podważanie powszechnego przekonania, że z charyzmą trzeba się urodzić i droga do tego, jak się jej nauczyć.
 
Gościem dwudziestego trzeciego odcinka jest Bartosz Czekała, z którym będę rozmawiał o tym, jak się uczyć efektywnie.
W trakcie wywiadu będę zadawał Bartkowi takie pytania, jak: Jak czytać 259 artykułów naukowych w ciągu jednego tygodnia? Co robimy źle w trakcie nauki? Dlaczego nie zawsze rozumiemy dany temat od razu i jak sobie z tym radzić? Jak uczyć się zastosowania nabytej wiedzy w praktyce? Czym jest efekt kuli śnieżnej w nauce? Czym jest teoria magnesu?
Mity w nauce:
- mapy myśli
- szybkie czytanie
- podkreślanie ważnych rzeczy
 
Bartek jest ekspertem technik pamięciowych i poliglotą - zna 8 języków obcych (angielski, niemiecki, szwedzki, esperanto, rosyjski, francuski, hiszpański, czeski). Szwedzkiego do poziomu B2 nauczył się 3,5 miesiąca. Czeskiego do poziomu B2 nauczył się w 1 miesiąc. Mnie nauczył niemieckiego do poziomu B1 w ciągu 6 miesięcy. Prowadzi anglojęzycznego i polskiego bloga o nauce języków i technikach pamięciowych, oba bardzo poczytne w świecie. Bartek już gościł w podcaście Charyzmatycznym w odcinku numer 5, w którym rozmawialiśmy o tym, jak uczyć się języków obcych, nawet jeżeli ktoś jest miękką bułą, który cały czas jest na pierwszym miejscu najczęściej odtwarzanych odcinków.

NOTATKI Z NASZEJ ROZMOWY

Transkrypcja