Z KIM I O CZYM JEST PODCAST

 
Charyzma to rozwój, a ten podcast to podważanie powszechnego przekonania, że z charyzmą trzeba się urodzić i droga do tego, jak się jej nauczyć.
 
Gościem osiemnastego odcinka jest Tomasz Grzyb, z którym będę rozmawiał na temat posłuszeństwa wobec autorytetów, a dokładnie o badaniu, o którym mówi się, że wystawiło naturę ludzką na próbę. Tomasz Grzyb i Dariusz Doliński powtórzyli eksperyment Milgrama, który wstrząsnął światem psychologii i właśnie o nim będziemy dyskutowa. Postaramy się również znaleźć odpowiedzi na pytania:
Na czym polegał eksperyment Milgrama? Dlaczego i jak polscy naukowcy powtórzyli eksperyment? Jak tłumaczyć posłuszeństwo wobec autorytetów? Czym charakteryzują się osoby, które odmówiły autorytetom? Jakie wnioski można wyciągnąć z badania, żeby uniknąć ślepego posłuszeństwa?
 
Tomasz Grzyb, doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu SWPS, psycholog społeczny. Naukowo zajmuje się psychologią wpływu społecznego, technikami wpływu i propagandą, a swoje artykuły publikował w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Od 2013 roku kształci oficerów NATO i krajów stowarzyszonych w zakresie technik wpływu społecznego.
Jeden z najbardziej ciepłych, serdecznych i skromnych ludzi, jakich miałem okazję poznać.
Miłego podcastu!

NOTATKI Z NASZEJ ROZMOWY

Transkrypcja