Z KIM I O CZYM JEST PODCAST

Charyzma to rozwój, a ten podcast to podważanie powszechnego przekonania, że z charyzmą trzeba się urodzić i droga do tego jak się jej nauczyć.
Gościem ósmego odcinka jest Janusz Dziewit, z którym rozmawiam na temat rekrutacji. Z tego odcinka dowiesz się:
Czy rekruter też się stresuje przed rozmową rekrutacyjną? Czy mamy obecnie rynek pracy pracownika? Co powinno się znaleźć w CV? Skąd czerpać informacje o firmie, do której się rekrutujemy i na co zwracać uwagę? Jak rozmawiać o wynagrodzeniu? Czego spodziewać się na rozmowie rekrutacyjnej i jak się na nią ubrać? Co to jest Assesment Center?
 
 
Janusz przez swoją działalność sprawia, że praca staje się możliwie najbardziej satysfakcjonującą - od pomocy w znalezieniu pracy, po uwrażliwianiu biznesu na potrzeby pracowników. Od ponad 20 lat jest ściśle związany z branżą HR. Zarządza firmą Experum HR, która ma placówki we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Wałbrzychu, zajmująca się między innymi rekrutacją, tworzeniem kampanii rekrutacyjnych (jako jedni z pierwszych stworzyli kreatywną kampanię rekrutacyjną "Autobus Volvo") oraz przeprowadzanie diagnoz kompetencyjnych metodologią assesment i development center. Jako trener projektuje i prowadzi programy rozwojowe z zakresu niwelowania luk kompetencyjnych, umiejętności miękkich oraz specjalistycznych - twórca najlepszej w Polsce szkoły dla Asesorów. W pracy konsultanckiej doradza firmom w zakresie strategii HR. Autor wielu publikacji w specjalistycznych czasopismach HR oraz prasie codziennej, wielokrotny prelegent na konferencjach branżowych. Założyciel i moderator Dolnośląskiego Forum HR. Wykładowca z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi na Wrocławskich uczelniach - Uniwersytecie SWPS, Ekonomicznym, Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Kościuszki i Wyższej Szkole Bankowej. Janusz jest osobą, która jest w stanie dostrzec człowieka, który stoi za kartką z napisem CV. Człowiek, którego cechuje ogromna wiara w ludzi, a swoją postawą pokazuję, że biznes to przede wszystkim dobre relacje z innymi.

NOTATKI Z NASZEJ ROZMOWY

Transkrypcja